Summer of Soul Review: یک مستند موسیقی نفس گیر

[ad_1]

در تابستان 1969 ، دنیای موسیقی “3 روز صلح و موسیقی” را در جشنواره وودستاک در بتل ، نیویورک به نمایش گذاشت. در همان دوره ، صد مایلی جنوب در پارک مونت موریس در هارلم ، یک سری دیگر از کنسرت ها نسلی را الهام بخشید و به تعیین تغییر جزر و مد در هویت نژادی سیاه پوستان آمریکایی کمک کرد. جشنواره فرهنگی هارلم ، بلک وودستاک ، به مدت شش آخر هفته از 29 ژوئن تا 24 آگوست برگزار شد. اقدامات افسانه ای مانند استیوی واندر ، بی بی سی کینگ و نینا سیمون بیش از سیصد هزار نفر را در اوج یک دهه آشفته اجرا کردند. اهمیر “Questlove” Thompson ، درامر معروف The Roots ، این واقعه تاریخی را با مصاحبه ها و تصاویر آرشیوی خیره کننده ای که پنجاه سال است دیده نشده ، بازگو می کند.

Summer of Soul (… یا وقتی انقلاب نمی تواند از تلویزیون پخش شود) یک مستند موسیقی نفسگیر است. هم برنده جایزه بزرگ هیئت داوران و هم تماشاگران جشنواره امسال ساندنس ، تصویری از یک لحظه عمومی مشخص می کند. کشور با قتل JFK ، مالکوم X ، بابی کندی و مارتین لوتر کینگ جونیور متزلزل شد. جنگ ویتنام با تعداد نامتناسب سیاه پوستان درگیر بود. استفاده از مواد مخدر و بیکاری یک آفت شدید بود. نیویورک هنوز در حال بهبودی از شورش های مسابقه ای سال قبل بود. برای گردهم آوردن مردم برای یک جشن یک رویداد متحد لازم بود.

مرتبط: تریلر Summer of Soul: سند موسیقی انقلابی Questlove را در ژوئیه امسال در سینماها تجربه کنید

تابستان روح با مقدمه ای آتشین توسط استیوی واندر نوزده ساله در آن زمان آغاز می شود. هنگامی که مجری نابینا یک درام بدکار را پاره کرد ، جمعیت سیاه و قهوه ای از تعجب دست زدند. کوئستلاو ، در اولین کارگردانی خود ، جشنواره دارانی اصیل را تماشا می کند که برای اولین بار این فیلم ها را تماشا می کنند. از مجری ها ، به عکس های جمعیت ، به نظرات و روزنامه های خبری تاریخی مربوط به آن زمان ، برمی گردد. گلدیس نایت وقتی می بیند که بسیاری از سیاه پوستان از موسیقی او لذت می برند ، از احساسات و احساس قدرت صحبت می کند. این رویداد تقریباً فراموش شده بود. این فیلم در طی کنسرت ها ضبط شده است ، اما برای دهه ها در طاقها افتاده است. تاکنون کنسرت ها فقط در خاطرات وجود داشته اند. واکنش کارکنان کاملاً تأسف برانگیز است.

کوئستلاو رازهای بسیاری به تونی لارنس ، برگزار کننده و مجری جشنواره می دهد. لارنس خواننده ، هنرمند و سرحال بود. جذابیت و شخصیت مسری وی کوه ها را برای پیشبرد کنسرت ها به حرکت درآورد. این فیلم روابط گرم لارنس با شهردار جمهوری خواه نیویورک ، جان دبلیو لیندسی را بررسی می کند. چه کسی طرفدار سرسخت برابری نژادی و فقرزدایی بود. صحنه هایی که لورنس و لیندسی روی صحنه داشتند به مخاطب نشان می داد که در راهروها گلهایی وجود دارد. حمایت لیندسی و توانایی لارنس در افزایش حمایت مالی شرکتها نمونه درخشان همکاری بود.

تابستان روح شما را با اجرای خارق العاده موسیقی شگفت زده خواهد کرد. وقتی تماشا می کردم که بعد پنجم آواز مگاهیت “Aquarius (اجازه دهید خورشید وارد شود)” را لرزاندم. سپس شما دیوید روفین را از Temptation ، سوپراستار وقت خود دارید که با “دخترم” به جمعیت انرژی می دهد. Questlove همچنین با فیلم های قابل توجه BB King و Mother of the Gospel ، ماهالیا جکسون ، نمادین ، ​​بر روی بلوز تمرکز می کند. اسلی و خانواده استونی با ترکیبی پرانرژی از فانک ، آر اند بی و راک صحنه را می سوزانند. در آن زمان ، اعمال موسیقی هنوز بسیار تفکیک شده بودند. مفسران درباره چگونگی ابتکاری یک گروه مختلط با برابری جنسیتی بحث می کنند. زنی که در آن زمان نوجوان بود هرگز ندیده بود که یک زن شیپور آواز ، رقص و سرپرستی گروه را بر عهده بگیرد. این لحظه چشمهایش را به آنچه ممکن بود باز کرد. لحظه ای قدرتمند در فیلم.

تابستان روح اعتراضی به بحث در مورد نابرابری ها و تفاوت های نژادی نمی کند. یک گزارش جالب توجه یک خبرنگار محلی را از بینندگان جشنواره می پرسد که چه احساسی نسبت به فرود آمدن روی ماه در آمریکا دارند. این به عنوان یک موفقیت شناخته شد ، اما برای سیاه پوستان فقیر که گرسنه غذا ، کار و مراقبت های بهداشتی را می کشند بسیار بی فایده است. روباه قرمز کمدین جوابی شاد و کنایه آمیز می دهد. مجموعه نینا سیمون با خوانشی شاعرانه به پایان می رسد که شامل امیدها ، رویاها و عصبانیتی است که بسیاری از مردم تجربه کرده اند. این کنسرت ها به عنوان یک صدای بلند برای اظهار نظر صادقانه عمل می کردند.

جشنواره فرهنگی هارلم مورد غفلت و دفن قرار گرفته است. هال تولچین ، که از این کنسرت ها فیلمبرداری کرده است ، صریحاً در مورد این که چگونه پس از آن نتوانستند فیلم را بفروشند صحبت می کند. استودیوهای تلویزیونی به وودستاک علاقه داشتند ، نه بلک وودستاک. این نمایش های شگفت انگیز به مرور از دست رفتند. Questlove و تهیه کنندگان برای افتتاحیه این رویداد فوق العاده شایسته هرگونه تقدیر و تشکر هستند. این فیلم به زیبایی ساخته شده است. یک اراده جشن برای همه کسانی که جشنواره را برگزار کردند. تابستان روح توسط دیوید دینرشتاین ، رابرت فیولنت و جوزف پاتل تولید شد. این در حال حاضر در نسخه محدودی از Searchlight Pictures با نمایش برتر خود در 2 ژوئیه در Hulu برگزار می شود.

مباحث: Summer of Soul، Hulu، Streaming

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله از نظر نویسنده است و لزوماً منعکس کننده سیاست یا موضع رسمی Movieweb نیست.

[ad_2]