آیا Power Broker و خیر MCU یک شخص هستند؟

[ad_1]

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم ، بگذارید از ابتدا بگوئیم … شارون کارتر اهل Power Broker نیست. بعداً در مورد آن بیشتر توضیح دهید. با گفتن این ، بیایید ادامه دهیم. به منظور بحث ، اجازه دهید همه ما از این باور پذیرفته شده دور شویم و برای لحظه ای وانمود کنیم که گفته فوق صحیح است و پیامدهای باورنکردنی ای را که یک آنتاگونیست در هر دو این هویت های اسرار آمیز دارد ، در نظر بگیریم.

خیرخواه

ایده خیرخواه در ابتدا ظاهر می شود مرد مورچه ای و زنبور و توسط کارگزار Pym-Particle Sonny Birch صحبت شد. اگرچه هرگز در دیگر ویژگی های مارول دیده نشده یا به آن اشاره نشده است ، اما ایده این جنایتکار پشت صحنه در دانش مارول به طور کامل ثابت شده است.

مرتبط: سباستین استن بازگشت MCU آنتونی مکی به Captain America 4 را جشن می گیرد

جالب اینجاست که بخشی از نظریه من بر اساس پیچیدگی لایه ای است که در این سلسله مراتب ارائه شده در The Ant and the Wasp Man مشاهده کردیم. ما یک Benefactor داریم ، یک مرد وسط (که به Sony Birch نیز معروف است) و سپس Spirit که توسط Sony برای خرید فناوری مورد استفاده در دو سطح بالاتر از آن استفاده می شود. این عدم تمرکز ، همانطور که هست ، یک گروه کلاسیک در دنیای جنایتکار زیرزمینی را آشکار می کند. هرچه لایه های زنجیره فرمان بیشتر باشد ، قسمت بالای هرم محافظت کننده تر است. این مشابه روشی است که نیروی انتظامی محلی برای اولین بار به نمایندگی های سطح خیابان مراجعه می کند تا نمایندگی های محلی را بیابد ، نمایندگان منطقه ای تولید کنندگان بزرگ را پیدا می کند و غیره. این نیز مشابه عمل سلول های تروریستی در زندگی واقعی است. این یک انکار محتمل است ، سازمان یافته و سلسله مراتبی است ، و در عین حال غیر متمرکز است. در واقع ، این یک روش هوشمندانه برای ایجاد یک شرکت جنایی است و وقتی به قلمرو آنتاگونیست های بزرگتر مارول حرکت می کنیم ، نباید انتظار چیز دیگری داشته باشیم. و صادقانه بگویم ، این حتی پیچیده تر می شود.

دلال قدرت

اطلاعات کمی در مورد Power Broker ، هرچند زیاد ، نسبت به Benefactor وجود ندارد ، زیرا این شخصیت در سراسر قوس شاهین و سرباز زمستانی طرح. از آنجا که شارون کارتر کارگزار قدرت نیست ، هویت این سازماندهنده جنایتکار مبهم است. با این وجود ، ما می دانیم که PB تصویری بود و به بازسازی سرم یک سرباز فوق العاده کمک می کرد ، یک شاهکار قابل توجه. اگرچه Carly Morgenthau سناریوی برنامه های Power Brokers را تغییر داد ، اما جنایتکار با دامنه و منابع Power Broker با استفاده مناسب و استراتژیک از سرم فوق سرباز چه می تواند بکند.

ذهنم از عواقبش تکان خورد. اگر به نفع تمرکززدایی بیشتر ، پاور بروکر برنامه دیگری را با دانشمندان دیگر که روی سرم فوق سرباز جدا شده از دکتر ناگل کار می کردند ، شامل می شد. فناوری تونی استارک هنوز وجود دارد ، احتمالاً در دست سلف جاستین هامرز یا دیگران ، فناوری Pym هنوز ارائه نشده است ، و اگر شارون کارتر از موقعیت جدید خود در دولت ایالات متحده برای سرقت فناوری SWORD استفاده کند ، چه می شود. باز هم ، عواقب آن تکان دهنده و بسیار هیجان انگیز است.

چرا شارون کارتر کارگزار قدرت نیست

در چیزی که به نظر می رسد یک استراتژی درخشان است ، بروکر واقعی احتمالاً به شارون کارتر اجازه داده است که از عنوان استفاده کند و حتی نقش آنچه از یک بروکر قدرت انتظار می رود را بازی کند ، فقط برای اینکه سطح دیگری از سلسله مراتب را برای جلوگیری از کشف آن اضافه کند. و شارون با خوشحالی از محافظت از رئیس خود پیروی می کند.

صادقانه بگویم ، هیچ اتفاقی که در آخرین قسمت FAWS رخ داده یا گفته شده است توسط دیگران یا حتی توسط خود شارون تایید می شود که او واسطه قدرت است. وقتی کارلی و باتروک ادعای این کشف را کردند ، او فقط به این موضوع اعتراض نکرد.

در اینجا گزیده ای کوتاه از گفتگوی کارلی و شارون آمده است:

کارلی: “شما فقط من را می خواهید زیرا می خواهید ماهیچه های خود را به عقب برگردانید. بدون ما Super Soldiers ، Power Broker چقدر قدرت دارد؟”

شارون: “بیشتر از تو.”

Batrock: “بنابراین شما یک کارگزار قدرت هستید.”

شارون: (بدون پاسخ)

در شرایطی ، اگر شارون کارتر یک کارگزار قدرت نبود ، این پاسخ ها هنوز منطقی هستند. او هیچ چیزی را نمی پذیرد و اجازه می دهد این شخصیت ها به زودی بمیرند و به هر چیزی که می خواهند فکر کنند. سطح حفاظتی اضافی برای کسی که رشته ها را می کشد. در آخرین صحنه این مکالمه با شارون تلفنی مشاهده شد ، که طرفداران متقاعد شده بودند که او همچنین به عنوان یک کارگزار قدرت عمل می کند … اما او با چه کسی صحبت می کرد؟ این مکالمه است ، توجه ویژه ای داشته باشید.

شارون: “مرتب کردن خریداران ما را آغاز کنید … ما می خواهیم به اسرار دولتی ، نمونه اولیه سلاح ها دسترسی کامل داشته باشیم …”

باز هم ، هیچ چیز در اینجا اشاره ای به شارون کارتر به عنوان واسطه قدرت ندارد. البته استفاده از “ما” را می توان به طرق مختلف تفسیر کرد. این به طور معمول به معنای نوعی “برابری” است ، اما مطمئناً می تواند به عنوان یک موقعیت جوان یا بله ، یک مقام ارشد در آن سلسله مراتب تعبیر شود.

من اخیراً مقاله ای را تحلیل کردم که نظر نویسنده ای را در مورد “کشف” کارگزار قدرت تحلیل می کرد و روند فکر برای من برجسته بود و فقط بر تز من تأکید می کرد. بیانیه به شرح زیر بود …شاید بدترین مخفی شده در تاریخ مارول با افشاگری که هیچ کس را متزلزل یا متعجب نکردبه فکر کردم … دقیقا!

بیایید صادق باشیم ، چه زمانی مارول اینقدر بی دست و پا چنین افشاگری مهمی از یک قهرمان را فاش کرد؟ پاسخ منفی است! بیایید WandVision را به عنوان یک مثال اضافی در نظر بگیریم ، این مجموعه پر از شاه ماهی قرمز ، مسیرهای اشتباه و سرنخ های غلط بود … شاید به هیچ دلیلی غیر از طرفداران ترول که مفیستو ، ایکس من یا مگنتو را در همه جا می دیدند. یا تخیلات بیش از حد فعال ما می خواهد این موارد حقیقت داشته باشد. با این حال ، در پشت صحنه ، مارول کنترل کاملی داشت و ما را مجبور کرد در تمام راه حدس بزنیم (و هنوز هم ما را وادار به حدس زدن می کنیم). و کار کرد. چیزی که نشان داد این است که مارول آنقدر بر افشاگری های خود کنترل ندارد و نکته ای را برجسته می کند که طرفداران آن را خواهند دید و خواهند دانست … فقط آنچه مارول می خواهد ببیند و زمانی که آنها می خواهند ما آن را ببینیم.

دوستان ، حقیقت این است که مارول در برنامه ریزی افشاگری های بزرگ خود احمق نیست و چندان هم ضعیف نیست ، به ویژه هنگامی که صحبت از مخالف اصلی دنیای زیرین در مادرید می شود ، احتمالاً قهرمانی مجازی برای آینده. این مکان ، که احتمالاً قبلاً دارای جهش یافته است ، نقش مهمی در پروژه های MCU آینده ایفا خواهد کرد و Power Broker بخشی از آنها خواهد بود.

آیا کسی بالاتر از خیرخواه و کارگزار قدرت وجود دارد؟

حتی درخشان تر … اگر Power Broker و Benefactor حتی در بالای زنجیره غذایی نباشند ، چه؟ لایه های بیشتری از سلسله مراتب فقط این شخصیت را تا حد بیشتری منزوی می کند و مدل تجاری مبتکرانه ای را که این فرد به نمایش گذاشته است نشان می دهد و همچنین توانایی آنها را برای به دست آوردن همه چیز برای تسخیر آنچه که بدنبال آن هستند ، به حداکثر می رساند.

من اعتراف می کنم که مارول همیشه با شرور خود خوب عمل نکرده است ، اما در بیشتر موارد آنها در این زمینه پیشرفت قابل توجهی کرده اند و من احساس می کنم که در آینده MCU شرورهای بزرگتری وجود دارد.

بنابراین ، اگر هنوز با من هستید ، در نظر بگیرید که آیا این ایده با هر یک از احتمالات این که چه کسی می تواند باشد مطابقت دارد؟ چند شرور آینده مارول می توانند پشت Power Broker و Benefactor باشند؟

آنها چه کسانی هستند؟

هر دو گزینه و نظریه در مورد این که کارگزار مرموز و / یا خیرخواه چه کسی است ، فراوان است ، اما این بحث برای زمان دیگری است. در این میان ، به اهمیت این ایده فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا این بخشی از برنامه های آینده مارول است یا خیر.

موضوعات: شاهین و سرباز زمستانی ، کاپیتان آمریکا 4

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و لزوما منعکس کننده سیاست یا موقعیت رسمی Movieweb نیست.

[ad_2]